دوره آمادگی آزمون دولینگو Duolingo چیست ؟

نگاهی کوتاه به دوره‌ آمادگی Duolingo امیرکبیر

آزمون دولینگو Duolingo چیست ؟

آزمون دولینگو (Duolingo) یکی از آزمون های بین المللی می باشد که همانند آزمون های تافل و آیلتس در بسیاری از کشورها و دانشگاههای سرتاسر دنیا معتبر و قابل قبول می باشد که در ادامه به ویژگی های این آزمون و تفاوت و شباهت آن با آزمون های تافل و آیلتس خواهیم پرداخت. آزمون دولینگو آزمونی است که به صورت کاملاً آنلاین برگزار می شود و متقاضیان با استفاده از تکنولوژی ساده و بدون نیاز به حضور در محل آزمون می توانند در آزمون شرکت کنند. همانند آزمونهای آیلتس و تافل، آزمون دولینگو هر چهار مهارت زبانی اسپیکینگ، لیسنینگ، ریدینگ و رایتینگ را مورد ارزیابی قرار می دهد با این تفاوت که برخلاف این دو آزمون آیلتس و تافل در آزمون دولینگو در مهارت های ریدینگ و لیسنینگ از متن ها و فایل های صوتی طولانی به منظور ارزیابی استفاده نمی شود. کل مدت زمان آزمون دولینگو کمتر از یک ساعت میباشد و برخلاف آزمون آیلتس و تافل که دو هفته یکبار برگزار می شوند شرکت در این آزمون در در هر ۳۶۵ روز سال امکان پذیر می باشد. برخلاف آزمون های تافل و آیلتس که اعلام نتایج ده روز تا دو هفته بعد از برگزاری آزمون انجام می‌شوند نتایج آزمون دولینگو تنها بعد از دو روز از زمان انجام آزمون اعلام می‌شوند. شاید مهمترین مزیت آزمون دولینگو نسبت به آزمون های بین المللی دیگر این است که این آزمون مرکز و زمان مشخصی برای برگزاری ندارد و متقاضیان می توانند بدون مراجعه حضوری به صورت آنلاین در منزل خود و در هر زمان از شبانه روز که بخواهند در این آزمون شرکت کنند.

همانطور که در ابتدا ذکر شد مدرک دولینگو توسط بسیاری از دانشگاه ها سرتاسر دنیا قابل قبول می باشد لذا نکته قابل توجه این است که حتماً قبل از تصمیم گیری برای شرکت در آزمون دولینگو از پذیرش مدرک این آزمون توسط دانشگاه مورد نظر تان حتماً اطمینان حاصل کنید.

در صورت تمایل از آگاهی درمورد دانشگاههایی که مدرک دولینگو در آنها مورد قبول است به سایت englishtest.duolingo مراجعه کنید.

ثبت نام در دوره آمادگی آزمون دولینگو

جهت شرکت در دوره اطلاعات خود را تکمیل کرده و برای ما ارسال فرمایید