https://aflc.ir/contact/آموزش عربی در اصفهان یکی از دوره‌های زبان‌های خارجی مهم است که برای بسیاری از ما، به یک مسئله‌ی ضروری تبدیل شده است. با توجه به اینکه کشورهای مهمی در همسایگی ما وجود دارند که به زبان عربی صحبت می‌کنند و علاوه بر آنها، کشورهای مهم دیگری نیز هستند که عربی را به‌عنوان زبان اصلی خود انتخاب کرده‌اند، شرکت در کلاس عربی در اصفهان، تقاضای بالایی دارد. در این مقاله از وب سایت مجتمع آموزشی امیرکبیر قصد داریم در مورد این مسئله با شما صحبت کرده و نکاتی را که برای انتخاب بهترین آموزشگاه عربی در اصفهان نیاز دارید، به شما ارائه کنیم؛ تا پایان با ما همراه باشید.

دلایل اهمیت آموزش عربی در اصفهان

دلایل اهمیت آموزش عربی در اصفهان

چرا شرکت در کلاس‌های آموزش عربی در اصفهان، تا این حد مورد استقبال قرار گرفته است؟‌ اصلاً چرا باید زبان عربی را یاد بگیریم؟‌
اولین نکته‌ای که لازم است به آن توجه کنید، تعداد افرادی است که در جهان به زبان عربی صحبت می‌کنند. بر اساس آخرین آمارها، حدود نیم میلیارد نفر از مردم در سرتاسر دنیا، به زبان عربی با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. این یعنی با شرکت در کلاس‌های آموزش عربی در اصفهان و تسلط بر این زبان، می‌توانید حوزه‌ی ارتباطی خودتان را گسترش دهید.
اگر صاحب یک کسب و کار باشید و نوع محصول یا خدماتتان به‌گونه‌ای باشد که امکان صادرات آن را داشته باشید، اهمیت این موضوع بسیار بیشتر برایتان روشن خواهد شد؛ در واقع شرکت در کلاس‌های آموزش عربی در اصفهان و تسلط بر این زبان، جامعه‌ی هدف بسیار گسترده‌ای را در برابر خود خواهید یافت و این یعنی سود بیشتر در کسب و کار!
نکته‌ی دیگر اینکه با توجه به شرایط اقتصادی موجود، مهاجرت کاری به کشورها بسیار رونق گرفته است. کشورهای عربی حوزه‌ی خلیج فارس نیز با توجه به اینکه اولاً اقتصاد قدرتمندی دارند و ثانیاً به‌دلیل مجاورت با ایران، مقصد بسیار خوبی برای مهاجرت کاری نیروهای متخصص است. اما لازمه‌ی اینکه بتوانید با کارفرمای خود مذاکره کنید و در گام بعدی برای اینکه بتوانید در یک کشور عرب زبان زندگی کنید، باید به زبان آن کشور نیز تسلط داشته باشید و این همان موضوعی است که در دوره‌های آموزش عربی در اصفهان به‌دست خواهید آورد.

مهم‌ترین نکات برای انتخاب دوره‌ی آموزش عربی در اصفهان

مهم‌ترین نکات برای انتخاب دوره‌ی آموزش عربی در اصفهان

حالا که تا حدی با اهمیت یادگیری زبان عربی آشنا شدیم، باید بتوانیم بهترین دوره آموزش عربی در اصفهان را پیدا کنیم. نکات زیر می‌تواند در این مسیر به شما کمک کند:

۱- آموزش زبان عربی در اصفهان در یک مرکز معتبر

اعتبار مرکز آموزش زبان عربی در اصفهان، جزء موارد مهمی است که باید در انتخاب خود در نظر داشته باشید. اهمیت این موضوع تا حدی است که حتی شاید ارزش آن را کمی بالاتر از موارد دیگر نیز در نظر گرفت. دلیل این موضوع هم کاملاً مشخص است؛ آموزشگاه معتبری که سال‌ها تلاش کرده تا اعتبار خود را افزایش دهد، حتماً در برگزاری تمامی دوره‌های خود تلاش خواهد کرد تا زحمات چندین ساله‌اش به باد نرود!

۲- اساتید مجرب در دوره‌های آموزش عربی در اصفهان

یکی دیگر از نکاتی که برای انتخاب دوره‌های آموزش زبان عربی در اصفهان باید در نظر داشته باشید، تجربه و مهارت اساتیدی است که در آموزشگاه فعالیت دارند. اگر چه فاکتور انتخاب بهترین مدرس عربی در اصفهان تا حد زیادی با انتخاب بهترین آموزشگاه به‌دست خواهد آمد، اما با این حال بهتر است در این مورد نیز تحقیقات لازم را انجام دهید.

۳- نزدیکی مرکز آموزش عربی در اصفهان به محل زندگی

این روزها همه‌ی ما زمان زیادی را در ترافیک و برای رفت و آمد به محل‌های مختلف هدر می‌دهیم. برای اینکه این هدر رفت زمان را حداقل برای یادگیری عربی به حداقل برسانیم، بهتر است مرکز آموزش عربی در اصفهان انتخابی‌مان تا حد امکان به محل زندگی یا کارمان نزدیک باشد. همچنین اگر آموزشگاه نزدیک ایستگاه مترو باشد، می‌توانید به‌راحتی رفت و آمد خود را انجام دهید.

۴- تجهیزات مرکز آموزش عربی در اصفهان

نکته‌ی مهم دیگری که باید در انتخاب دوره‌ی آموزش عربی در اصفهان در نظر داشته باشید، تجهیزاتی است که از آن برای آموزش استفاده می‌شود. طبیعتاً هر چه این تجهیزات به‌روزتر و باکیفیت‌تر باشد، روند یادگیری شما با سرعت بیشتری طی شده و همچنین لذت بیشتری هم از آموزش، خواهید برد.

۵- تعداد نفرات حاضر در دوره‌ی آموزش عربی در اصفهان

تعداد افرادی که در کلاس آموزش عربی در اصفهان حضور دارند نیز فاکتور آخری است که در این قسمت از وب سایت مجتمع آموزشی امیرکبیر می‌خواهیم آن را بیان کنیم. تعداد زیاد فراگیران زبان در کلاس، باعث می‌شود نتوانید تمرکز لازم را در کلاس به‌دست آورده و مدرس دوره هم زمان لازم برای تمرین کردن با همه‌ی فراگیران را نخواهد داشت. بنابراین لازم است کلاس عربی در اصفهان با تعداد بهینه‌ی نفرات و به‌صورت نیمه خصوصی برگزار شود تا حداکثر راندمان را به‌دست آورید.

آموزش عربی در مجتمع آموزشی امیرکبیر

مجتمع آموزشی امیرکبیر به‌عنوان یکی از پرسابقه‌ترین مراکز آموزشی، اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزش عربی در اصفهان کرده است. آنچه ما در امیرکبیر همواره به آن پایبند هستیم، کیفیت آموزش است. مهم‌ترین مزیت شرکت در کلاس عربی امیرکبیر را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد:
• استفاده از مجرب‌ترین اساتید
• برگزاری کلاس به‌صورت نیمه خصوصی
• شهریه مقرون به صرفه
• کیفیت بالای آموزش
• دسترسی بسیار سریع به متروی ایستگاه دروازه شیراز
همین حالا می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و در کلاس‌های آموزش زبان عربی مجتمع آموزشی امیرکبیر شرکت کنید و راه تسلط بر این زبان محبوب را به سرعت طی نمایید.

دوره مقدماتی 1

آموزش زبان عربی سطح مقدماتی در اصفهان

در این کتاب، زبان آموز با نحوۀ تلفظ صحیح حروف آشنا و مرتبط تمرین میشود. در کنار یادگیری واژگان مرتبط به حوزه های متفاوتی چون خوراکی ها و رژیم غذایی، اماکن، کشورها و نژادها، شغل ها، رنگ ها، ساعت و نکات مربوط به دستور زبان مانند ادوات پرسشی، اسلوب تعجب، صرف فعل، ماضی، فعل مضارع (نفی و آینده) و امر، اعداد ترتیبی و اصلی، ضمایر مرفوعی، مبتدا و خبر، حروف عطف را نیز در قالب تمر ین های متنوع میآموزد. زبان آموز پس از گذراندن این سطح، قادر خواهد بود جملات ساده خبری و پرسشی را بسازد، به راحتی شمارش انجام دهد، دربارۀ خود، محل سکونت و اطلاعاتی را با دیگران به اشتراک بگذارد همچنین توانایی انجام خرید ساده به زبان عربی را پیدا میکند.

دوره مقدماتی 2

آموزش زبان عربی سطح مقدماتی در اصفهان

در این سطح، زبان آموز با ساختار عبارت اضافی، انواع خبر، حروف جر، ضمایر متصل، انواع جمله، مبتدای مؤخر،بخشی از ادوات پرسشی، اسلوب نفی، نکات تکمیلی مربوط به فعل امر و ماضی، ساختار عدد و معدود (تمییز)،آشنا میشود و واژگان مرتبط با سرگرمی ها، سفر کردن، آب وهوا، پوشاک، سلامت و انواع بیماری ها، ماه های عربی را می آموزد.با اتمام این کتاب، زبان آموز میتواند هر جمله ای را در سه زمان اصلی بیان کند و تمامی نیازهای روزمرۀ خود رابه آسانی به زبان بیاورد و درباره آنها بنویسد.

دوره مقدماتی 2

آموزش زبان عربی سطح مقدماتی در اصفهان

در این سطح، زبان آموز با ساختار عبارت اضافی، انواع خبر، حروف جر، ضمایر متصل، انواع جمله، مبتدای مؤخر،بخشی از ادوات پرسشی، اسلوب نفی، نکات تکمیلی مربوط به فعل امر و ماضی، ساختار عدد و معدود (تمییز)،آشنا میشود و واژگان مرتبط با سرگرمی ها، سفر کردن، آب وهوا، پوشاک، سلامت و انواع بیماری ها، ماه های عربی را می آموزد.با اتمام این کتاب، زبان آموز میتواند هر جمله ای را در سه زمان اصلی بیان کند و تمامی نیازهای روزمرۀ خود رابه آسانی به زبان بیاورد و درباره آنها بنویسد.

دوره متوسطه 1 و2

آموزش زبان عربی سطح متوسطه در اصفهان

در سطح متوسطه 1، حالتهای متنوع واژگان ازلحاظ دستوری، ادوات جازم، فعل های متعدی و لازم، عبارت وصفی، اسامی موصول و ادوات ناصب موردبررسی قرارگرفته و زبان آموز با یادگیری آنها جملاتی پرمعناتر، پرمحتواتر وشکیلتر خواهد ساخت. علاوه بر مطالب دستور زبانی، زبان آموز دایرۀ لغات خود را در حوزۀ بیکاری، غرب زدگی،زندگی خانوادگی، شهرنشینی، آموزش افزایش میدهد.با اتمام این کتاب، زبان آموز قادر خواهد بود جملات را با محتوای بهتر بیان کند و جملات پی درپی را با انواع حروف عاطفه و قیدهای مناسب به کار ببرد. در این سطح مانند سطوح پیشین، مکالمات متنوع کوتاه همراه با متن های به روز و تمرینات کاربردی درس به درس و خود آزمون به توانمندتر شدن زبان آموز کمک میکند.

در سطح متوسطه 2 دانش زبانی یادگیرنده در خصوص ساختار افعال ماضی و امر کامل و نکات باقیمانده دربارۀ اسامی موصول، حالات گوناگون اسم در موقعیت مثنی و جمع بودن، ضمایر متصل، تمییز و اعداد ارائه میشود. مطالب جدیدی در رابطه با اسلوب منادا، معرفه و نکره، إنّ و أنّ، اسلوب های بیانی دیگر در اختیار زبان آموز قرار میگیرد تا بادانش جدید دستوری، سلیستر و با ساختاری نزدیک به گفتار اهل زبان، به گفتوگو بنشیند و دربارۀ موضوعات متنوع بنویسد. دایرۀ واژگان فرد درزمینۀ مراحل حیات انسان، مباحث ساده جغرافیایی، پراکندگی جمعیت، آلودگی محیط زیست،کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه، مسائل مرتبط با بحرانهای مختلف چون انرژی برق افزایش مییابد. زبان آموز در این مرحله قادر است به راحتی دربارۀ مسائل مختلف و به روز صحبت کند، مطلب را بخواند و بنویسد.

سطح پیشرفته ١ و ٢

آموزش زبان عربی سطح پیشرفته در اصفهان

در این دو سطح مباحث مهم دستور زبانی به طور تکمیلی مرور و نکات تازهای دربارۀ کان و مشتقاتش، جملات شرطی، ساختار جملات معلوم و مجهول، حالات گوناگون مبتدا و خبر، بدل و تأکید، ممنوع من الصرف به دانش یادگیرنده افزوده میشود. در دو جلد اخیر، بیشترین تمرکز بر متن خوانی و کاربست دانش زبانی پیشین است. پس از گذراندن این دو سطح انتظار میرود زبان آموز بتواند با کمترین خطای لفظی، دستوری و املایی درباره مباحث گوناگون صحبت کند، بنویسد و در درک منابع مکتوب و شنیداری عملکرد بالایی داشته باشد.

دوره های زبان عربی به ترتیب

آموزش صفرتاصد زبان عربی در آموزشگاه زبان امیرکبیر

شما عزیزان میتوانید با تماس با آموزشگاه و یا از طریق بخش تماس با ما ، تمامی پرسش های خود را در زمینه کلاس آموزش عربی با ما مطرح کنید.مشاورین ما در تمامی مراحل تحصیلی شما پشتیبان و همراه شما خواهند بود.

دورهتعداد جلسات ترمشهریه (ریال)
العربیة بین یدیک113 جلسه، 1/5ساعته18/000/000

العربیة بین یدیک213 جلسه، 1/5ساعته18/000/000
العربیة بین یدیک3(جلد اول و دوم)30 جلسه، 1/5ساعته37/000/000
العربیة بین یدیک4(جلد اول و دوم)30 جلسه، 1/5ساعته37/000/000

جلسات مکالمه در دوره های ویژه زبان عربی

دوره های مکالمه و تقویت شنیداری زبان عربی در اصفهان

به‌منظور ارتقاء سطح مهارت شنیداری از کتاب شاهد وتعلم، فیلم‎ها و انیمیشن‎های عربی؛ سطح نگارش و دایره لغات دانشجویان از کتاب‌های جانبی مانند التعابير الشائعة في المحادثة العربية، الأمثال، داستان‌های کوتاه در کنار کتاب اصلی  در طول دوره آموزش داده می‌شوند.

به‌منظور ایجاد انگیزه و توانایی هرچه بیشتر دانشجویان در دنبال کردن زبان عربی و پیشرفت در این زبان سیلابس دوره‌های زبان مجتمع آموزشی امیرکبیر به این صورت طراحی‌شده‌اند که زبان‎آموزان علاقه‎مند به یادگیری لغات و اصطلاحات، تقویت مهارت شنیداری و نگارش در دوره‌های تخصصی و بسیار کاربردی طراحی‌شده‌ شرکت کنند؛ مانند جلسات گفت‎وگوی آزاد (الحوار المفتوح)، داستان خوانی.

چرا آموزشگاه امیرکبیر

تمایز امیرکبیر در آموزش صفر تا صد زبان عربی در اصفهان

دپارتمان زبان عربی مجموعه امیرکبیر نیز در حال برگزاری دوره تربیت مدرس عربی است. دوره‎ای که بسیاری از دانش‌آموختگان رشته زبان و ادبیات عربی، آموزش زبان و معلمان برای پرورش مهارت تدریس بدان نیاز مبرم دارند تا توانایی خود را ارزیابی کنند و ارتقا بخشند. این دوره بر اساس اصول توسعه فردی، نحوه ارتباط‌گیری مؤثر با شاگرد، آشنایی با سبک‌های متفاوت یادگیری و یاددادن، انواع تمرین‎ها، روش‌های نوین و کاربردی تدریس زبان طراحی و برای نخستین بار در اصفهان برگزار شده است. منبع اصلی دوره کتاب «جا استادی» و منابع جانبی شامل روش‌های تدریس زبان خارجی یا دوم، ارزشیابی زبان اصول و عملکردهای کلاسی، یادگیری مشارکتی و … می‌شود. آنچه این دوره را از دیگر دوره‌ها متمایز می‌کند، تمرکز بر پرورش اخلاق و منش معلمی است. اصلی که اگر رعایت شود، فرد را به معلمی نافذ و محبوب تبدیل می‌شود.

جمع‌بندی نکات آموزش عربی در اصفهان

آموزش عربی در اصفهان یکی از دوره‌هایی است که به‌دلایل مختلف، همواره پراستقبال بوده است. عربی زبانی بسیار مهم است در کشورهای متعددی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به‌ویژه برای ما، به‌دلیل حضور در منطقه‌ی خاورمیانه، ارزش بیشتری هم دارد. اگر می‌خواهید طی کوتاه‌ترین زمان، بر این زبان مسلط شوید، همین حالا در دوره‌های عربی مجتمع آموزشی امیرکبیر ثبت‌نام کنید.

اکنون حساب رایگان خود را ایجاد کنید و در دوره مدنظر خود ثبت نام کنید.

سؤالات متداول آموزش عربی در اصفهان

سؤالات متداول آموزش عربی در اصفهان

۱- آیا یادگیری عربی سخت است؟

یادگیری هر زبان، سختی‌های خاص خودش را دارد؛ اما در مورد عربی، با توجه به اینکه ما سال‌ها است با این زبان آشنا هستیم، سختی یادگیری آن بسیار کمتر است.

۲- بهترین آموزشگاه عربی در اصفهان کدام است؟

مجتمع آموزشی امیرکبیر را می‌توان بهترین آموزشگاه عربی در اصفهان معرفی کرد. استفاده از اساتید مجرب، فضای آموزشی مناسب، برگزاری کلاس به‌صورت نیمه خصوصی و … از جمله مزایای مهم دوره‌های عربی امیرکبیر است.

۳- شرکت در کلاس‌های آموزش عربی در اصفهان، چه مزایایی دارد؟

مزیت اصلی شرکت در کلاس‌های آموزش عربی در اصفهان، توانایی برقراری ارتباط با جامعه‌ی ۵۰۰ میلیون نفری از افرادی است که به این زبان صحبت می‌کنند. شرکت‌های بسیاری هستند که به‌دنبال استخدام مترجم عربی هستند. همچنین می‌توانید تورهای مسافرتی به کشورهای عربی برگزار کنید و یا به‌عنوان تورلیدر افراد عرب زبان برای مسافرت به ایران کار کنید. در هر صورت یادگیری زبان عربی مزایای بسیار زیادی برای شما دارد.