آموزش زبان عربی نوجوانان و بزرگسالان : از پایه تا پیشرفته​

دوره های حضوری آموزش زبان عربی در اصفهان

در دوره آموزش زبان عربی بزرگ‌سال مجتمع آموزشی امیرکبیر که در رده سنی 15 سال به بالا آموزش صورت می‌پذیرد از مجموعه کتاب‌های العربية بین يديك که شامل 4 سطح مقدماتی، میانی، پیشرفته و فوق پیشرفته می‌شود. در هر سطح 2جلد کتاب برای آموزش استفاده می‌شود. به این صورت که هر جلد کتاب در یک‌ترم تدریس می‌شود و جمعاً 8 ترم آموزشی را تشکیل می‌دهد.

از مزایای دوره‎های زبان عربی مجتمع آموزشی امیرکبیر می‎توان به کاربردی بودن محتوا و روش تدریس اشاره کرد. بدین معنا که تمرکز اصلی بر پرورش مهارت‌های 4گانه زبانی است و داده‎هایی به زبان‎آموز ارائه می‎شود که در موقعیت‌های واقعی استفاده می‌شود. علاوه بر آن، روش آموزش مهارت‎ها و تمرین‎های کلاسی به‌گونه‌ای است که آموخته ‏های قبلی فرد، از حالت ایستا خارج و به حالت پویا و همیشه در دسترس تغییر وضعیت می‎دهد. بنابراین زبان‎آموز در پایان هر دوره می‎تواند پیشرفت زبانی خود را شاهد باشد.

دوره مقدماتی 1

آموزش زبان عربی سطح مقدماتی در اصفهان

در این کتاب، زبان آموز با نحوۀ تلفظ صحیح حروف آشنا و مرتبط تمرین میشود. در کنار یادگیری واژگان مرتبط به حوزه های متفاوتی چون خوراکی ها و رژیم غذایی، اماکن، کشورها و نژادها، شغل ها، رنگ ها، ساعت و نکات مربوط به دستور زبان مانند ادوات پرسشی، اسلوب تعجب، صرف فعل، ماضی، فعل مضارع (نفی و آینده) و امر، اعداد ترتیبی و اصلی، ضمایر مرفوعی، مبتدا و خبر، حروف عطف را نیز در قالب تمر ین های متنوع میآموزد. زبان آموز پس از گذراندن این سطح، قادر خواهد بود جملات ساده خبری و پرسشی را بسازد، به راحتی شمارش انجام دهد، دربارۀ خود، محل سکونت و اطلاعاتی را با دیگران به اشتراک بگذارد همچنین توانایی انجام خرید ساده به زبان عربی را پیدا میکند.

دوره مقدماتی 2

آموزش زبان عربی سطح مقدماتی در اصفهان

در این سطح، زبان آموز با ساختار عبارت اضافی، انواع خبر، حروف جر، ضمایر متصل، انواع جمله، مبتدای مؤخر،بخشی از ادوات پرسشی، اسلوب نفی، نکات تکمیلی مربوط به فعل امر و ماضی، ساختار عدد و معدود (تمییز)،آشنا میشود و واژگان مرتبط با سرگرمی ها، سفر کردن، آب وهوا، پوشاک، سلامت و انواع بیماری ها، ماه های عربی را می آموزد.با اتمام این کتاب، زبان آموز میتواند هر جمله ای را در سه زمان اصلی بیان کند و تمامی نیازهای روزمرۀ خود رابه آسانی به زبان بیاورد و درباره آنها بنویسد.

دوره متوسطه 1 و2

آموزش زبان عربی سطح متوسطه در اصفهان

در سطح متوسطه 1، حالتهای متنوع واژگان ازلحاظ دستوری، ادوات جازم، فعل های متعدی و لازم، عبارت وصفی، اسامی موصول و ادوات ناصب موردبررسی قرارگرفته و زبان آموز با یادگیری آنها جملاتی پرمعناتر، پرمحتواتر وشکیلتر خواهد ساخت. علاوه بر مطالب دستور زبانی، زبان آموز دایرۀ لغات خود را در حوزۀ بیکاری، غرب زدگی،زندگی خانوادگی، شهرنشینی، آموزش افزایش میدهد.با اتمام این کتاب، زبان آموز قادر خواهد بود جملات را با محتوای بهتر بیان کند و جملات پی درپی را با انواع حروف عاطفه و قیدهای مناسب به کار ببرد. در این سطح مانند سطوح پیشین، مکالمات متنوع کوتاه همراه با متن های به روز و تمرینات کاربردی درس به درس و خود آزمون به توانمندتر شدن زبان آموز کمک میکند.

در سطح متوسطه 2 دانش زبانی یادگیرنده در خصوص ساختار افعال ماضی و امر کامل و نکات باقیمانده دربارۀ اسامی موصول، حالات گوناگون اسم در موقعیت مثنی و جمع بودن، ضمایر متصل، تمییز و اعداد ارائه میشود. مطالب جدیدی در رابطه با اسلوب منادا، معرفه و نکره، إنّ و أنّ، اسلوب های بیانی دیگر در اختیار زبان آموز قرار میگیرد تا بادانش جدید دستوری، سلیستر و با ساختاری نزدیک به گفتار اهل زبان، به گفتوگو بنشیند و دربارۀ موضوعات متنوع بنویسد. دایرۀ واژگان فرد درزمینۀ مراحل حیات انسان، مباحث ساده جغرافیایی، پراکندگی جمعیت، آلودگی محیط زیست،کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه، مسائل مرتبط با بحرانهای مختلف چون انرژی برق افزایش مییابد. زبان آموز در این مرحله قادر است به راحتی دربارۀ مسائل مختلف و به روز صحبت کند، مطلب را بخواند و بنویسد.

سطح پیشرفته ١ و ٢

آموزش زبان عربی سطح پیشرفته در اصفهان

در این دو سطح مباحث مهم دستور زبانی به طور تکمیلی مرور و نکات تازهای دربارۀ کان و مشتقاتش، جملات شرطی، ساختار جملات معلوم و مجهول، حالات گوناگون مبتدا و خبر، بدل و تأکید، ممنوع من الصرف به دانش یادگیرنده افزوده میشود. در دو جلد اخیر، بیشترین تمرکز بر متن خوانی و کاربست دانش زبانی پیشین است. پس از گذراندن این دو سطح انتظار میرود زبان آموز بتواند با کمترین خطای لفظی، دستوری و املایی درباره مباحث گوناگون صحبت کند، بنویسد و در درک منابع مکتوب و شنیداری عملکرد بالایی داشته باشد.

دوره های زبان عربی به ترتیب

آموزش صفرتاصد زبان عربی در آموزشگاه زبان امیرکبیر

شما عزیزان میتوانید با تماس با آموزشگاه و یا از طریق بخش تماس با ما ، تمامی پرسش های خود را در زمینه کلاس آموزش عربی با ما مطرح کنید.مشاورین ما در تمامی مراحل تحصیلی شما پشتیبان و همراه شما خواهند بود.

دورهتعداد جلسات ترمشهریه (ریال)
العربیة بین یدیک113 جلسه، 1/5ساعته18/000/000

العربیة بین یدیک213 جلسه، 1/5ساعته18/000/000
العربیة بین یدیک3(جلد اول و دوم)30 جلسه، 1/5ساعته37/000/000
العربیة بین یدیک4(جلد اول و دوم)30 جلسه، 1/5ساعته37/000/000

جلسات مکالمه در دوره های ویژه زبان عربی

دوره های مکالمه و تقویت شنیداری زبان عربی در اصفهان

به‌منظور ارتقاء سطح مهارت شنیداری از کتاب شاهد وتعلم، فیلم‎ها و انیمیشن‎های عربی؛ سطح نگارش و دایره لغات دانشجویان از کتاب‌های جانبی مانند التعابير الشائعة في المحادثة العربية، الأمثال، داستان‌های کوتاه در کنار کتاب اصلی  در طول دوره آموزش داده می‌شوند.

به‌منظور ایجاد انگیزه و توانایی هرچه بیشتر دانشجویان در دنبال کردن زبان عربی و پیشرفت در این زبان سیلابس دوره‌های زبان مجتمع آموزشی امیرکبیر به این صورت طراحی‌شده‌اند که زبان‎آموزان علاقه‎مند به یادگیری لغات و اصطلاحات، تقویت مهارت شنیداری و نگارش در دوره‌های تخصصی و بسیار کاربردی طراحی‌شده‌ شرکت کنند؛ مانند جلسات گفت‎وگوی آزاد (الحوار المفتوح)، داستان خوانی.

چرا آموزشگاه امیرکبیر

تمایز امیرکبیر در آموزش صفر تا صد زبان عربی در اصفهان

دپارتمان زبان عربی مجموعه امیرکبیر نیز در حال برگزاری دوره تربیت مدرس عربی است. دوره‎ای که بسیاری از دانش‌آموختگان رشته زبان و ادبیات عربی، آموزش زبان و معلمان برای پرورش مهارت تدریس بدان نیاز مبرم دارند تا توانایی خود را ارزیابی کنند و ارتقا بخشند. این دوره بر اساس اصول توسعه فردی، نحوه ارتباط‌گیری مؤثر با شاگرد، آشنایی با سبک‌های متفاوت یادگیری و یاددادن، انواع تمرین‎ها، روش‌های نوین و کاربردی تدریس زبان طراحی و برای نخستین بار در اصفهان برگزار شده است. منبع اصلی دوره کتاب «جا استادی» و منابع جانبی شامل روش‌های تدریس زبان خارجی یا دوم، ارزشیابی زبان اصول و عملکردهای کلاسی، یادگیری مشارکتی و … می‌شود. آنچه این دوره را از دیگر دوره‌ها متمایز می‌کند، تمرکز بر پرورش اخلاق و منش معلمی است. اصلی که اگر رعایت شود، فرد را به معلمی نافذ و محبوب تبدیل می‌شود.

اکنون حساب رایگان خود را ایجاد کنید و در دوره مدنظر خود ثبت نام کنید.

همین حالا نام و شماره تماس  خود را وارد کنید یا باما تماس بگیرید تا از مشاوره رایگان نیز بهره مند شوید .

09022287162